Velkommen > Menighedsrådet

Menighedsrådet

Formand og formand for valgbestyrelsen
Lars Thruesen
Madsbjergparken 34
2140 0070
lars@thruesen.dk

Næstformand og kirkeværge 0g
Mogens Mortensen 
Neptunvej 45, 2. tv. 
5185 6542
mogens.m.mortensen@gmail.com

Kasserer
Frede Lund 
Langenæs Allé 44, 4. tv., 8000 Aarhus C 
2892 1444
fritze.frede@gmail.com

Personalekontaktperson
Kai Berg-Nielsen
Kridthøjvej 10B
2943 7502
remus8270@webspeed.dk

Medlem af valgbestyrelsen

Henning Tagesen
Kvædevej 2 
2346 0348
htagesen@mail.tele.dk

Birgitte Thruesen 
Madsbjergparken 34 
5152 7745 
birgitte@thruesen.dk

Jens Tøttrup  Vestergaard
Marselis Boulevard 34, 8. tv., 8000 Aarhus C
2621 1881 
danmark@stofanet.dk

Marlene Boysen Jessen
Rundhøj Alle 96, 1. th.
2624 3228
marlene@jessen.mail.dk 

Mie Toftemark Lomborg
4061 6623
mie.lomborg@hotmail.com


Clara Højte Mulvany

Pottemagertoften 32

8270 Højbjerg


Lars Yde

Bushøjvej 207

8270 Højbjerg


Lis Sander Lassen

Bjødstrupvej 21

8270 Højbjerg


Sognepræst 
Kirsten Hald (kbf) 
Holme Byvej 24 
8627 2134  
kiha@km.dk

Sognepræst 
Peter Nino Sporleder  
Hjulbjergvej 177 
2921 2183  
pns@km.dk

Sognepræst 
Benedikte Vejlby Baggesgaard  
Nøregårds Alle 32, Hørning 
5185 6544  
bvb@km.dk

Undermenu

Galleri Holme Sogn

Om Holme Sogn

Holme Kirke
Kirkekontoret | Holme Sognegård | Hjulbjergvej 175 | 8270 Højbjerg | tlf. 8627 1993 | Kontoret er åbent alle hverdage kl. 9.00 - 12.00 | torsdag tillige 16.00 - 18.00 | 2019 Holme Kirke