Velkommen > Menighedsrådet

Menighedsrådet

Formand og kontaktperson
Egon Brauer
Selskabsvejen 1, 8450 Hammel
8628 6099
jpf@jpf.dk

Næstformand og kasserer
Lars Thruesen
Madsbjergparken 34
2140 0070
lars@thruesen.dk

Kirkeværge
Mogens Mortensen
Neptunvej 45, 2. tv.
5185 6542
mogens.m.mortensen@gmail.com

Birgitte Thruesen
Madsbjergparken 34
5152 7745
birgitte@thruesen.dk

Frede Lund
Nødkær Alle 133
2892 1444
fritze.frede@gmail.com

Henning Tagesen
Kvædevej 2
2346 0348
htagesen@mail.tele.dk

Jens T. Vestergaard
Marselis Boulevard 34, 8. tv., 8000 Aarhus C
2621 1881
danmark@stofanet.dk

Kai Berg-Nielsen
Kridthøjvej 10B
2943 7502
remus8270@webspeed.dk

Leo Schmidt
Hortensiavej 15
2157 3366
leolittaschmidt@gmail.com


Marlene Boysen Jessen
Rundhøj Alle 96, 1. th.
4061 6623
marlene@jessen.mail.dk


Mie Toftemark Lomborg

4061 6623
mie.lomborg@hotmail.com


Pia Aarestrup Hestbech
Madsbjergparken 10
2015 5785
pia1hestbech@hotmail.com

Sognepræst
Kirsten Hald (kbf) 
Holme Byvej 24
8627 2134 
kiha@km.dk

Sognepræst
Peter Nino Sporleder 
Hjulbjergvej 177 
2921 2183 
pns@km.dk

Sognepræst
Thomas Fischer-Larsen 
Nødagervej 20,Kolind
8627 0634 
tfl@km.dk



Undermenu

Galleri Holme Sogn

Om Holme Sogn

Holme Kirke
Kirkekontoret | Holme Sognegård | Hjulbjergvej 175 | 8270 Højbjerg | tlf. 8627 1993 | Kontoret er åbent alle hverdage kl. 9.00 - 12.00 | torsdag tillige 16.00 - 18.00 | 2012 Holme Kirke